Úvod
Naša firma bola založená v roku 1993 pod názvom MILOŠ BENKOVSKÝ INTERNATIONAL TRANSPORT AND SPEDITION. Jej hlavným zameraním bola nákladná preprava tovaru. Od roku 1997 sa rozšírilo naše zameranie aj na sprostredkovanie nákladnej dopravy a zasielateľstvo.

Rozmachom firmy sa táto časom rozdelila na 2 spoločnosti. Od decembra 2006 pôvodná firma ponúka dopravné služby vlastnými dopravnými prostriedkami a špedícia a zasielateľstvo prešli pod novú firmu BENEX SLOVAKIA s.r.o.

Momentálne v našej firme pôsobí 22 profesionálnych pracovníkov.
Podľa požiadaviek našich zákazníkov vieme operatívne zabezpečiť prepravu tovaru od 1kg do 24t v rámci celej EÚ.

Naše služby sa snažíme poskytovať čo najkvalitnejšie, preto používame vozidlá značky RENAULT – typ Magnum, Premium, Midlum. Priemerný vek vozidiel je 3 roky. Všetky spĺňajú normy EURO 5-6 a tým sa radia medzi najekologickejšie a najbezpečnejšie vozidlá. Každé vozidlo je vybavené mobilným telefónom s celoeurópskou dosažiteľnosťou, navigačným systémom a GPS.
Vodiči sú pravideľne preškolovaní o najnovších predpisoch v rámci cestnej premávky, BOZP a medzinárodnej dohody AETR.

Vozidlá sú servisované v značkovom servise Truck servis Trnava, s ktorým máme zmluvu na nonstop servis 24h. V prípade väčšej poruchy máme vždy zabezpečené náhradné vozidlo.